Engelli Çocuklar için Özel Üretilen Bebekler

11103121_915950008480429_9104984654483293133_oEngelli çocuklar için oyuncak bebeklerinin kendilerine benzememesi büyük bir problem teşkil ediyor. Çünkü çocuklar oyuncaklarının da kendilerine benzer olmalarını istiyorlar. Yurt dışında başlatılan #ToyLikeMe isimli kampanyaya ilgi o kadar yoğun oldu ki, oyuncak sektörü bu sesi duydu ve özel olarak üretilen oyuncaklara imza atılması sağlandı.

Binlerce tweet ve paylaşım ile yürütülen çalışma sonucunda Makies Firması, Dünya’nın ilk engelli oyuncak bebeklerini üretti. İlk etapta yüzünde doğum lekesi olan, baston kullanan ve işitme cihazı kullanan bebekler üretildi.

Tabi bu haber Dünya’nın bir çok bölgesinde bulunan engelli çocuğu olan anne-babaları çok mutlu etti ve kendi çocuklarının engelleri ile aynı olan oyuncak bebeklerin yapılıp yapılamayacağını sormaya başladılar.

Bu konuda yönetici Jen Bolton, The Daily Dot’a şunları aktardı:
“Çocuklar ve ebeveynler mymakie.com adresi üzerinden kendi oyuncak bebeklerini tasarlayıp sipariş edebilirler. Her oyuncak bebek kişiye özel olduğu için özel talepler alıyoruz. Bunu gerçekleştirebiliyor olmaktan çok memnunuz. ‘Bana Benzeyen Oyuncak’ projesi bize harika bir zamanda harika bir fırsat sundu, dolayısıyla daha önceden yaptığımız işleri beklemeye aldık ve bu işe balıklama atladık.”

Post Author: ibsfuar