Bebekler İçin En Güzel Meyve Püreleri ve Faydaları

Bebekler İçin En Güzel Meyve Püreleri ve Faydaları
Elma Püresi (6+ Ay)
Ekşi olmayan, hafif tatlı elmalar bebeklerin ilk ek gıda meyvesi olarak oldukça popülerdir. Elma, C vitamini ve lifler dolu faydalı bir meyvedir. Ayrıca elma üzerine yapılan çalışmalar elmanın astıma karşı güçlü bir koruma sağladığını ortaya çıkarmıştır.
Muz Püresi (6+Ay)
Muz, yumuşak yapısı ve lezzetli tadı ile bebeklerin damak tadına ve yapısına en uygun meyvelerden biridir. Potasyum bakımından zengin olan muz, bebeklerin gelişimi için çok önemlidir. Muz püresi, bebeklerde sıklıkla görülen ishali yatıştırmaya yardımcı olur.
Şeftali Püresi (6+Ay)
Beta-karoten ve potasyum ile dolu, tatlı ve sulu yapısı ile bebeklerin bir diğer favorisi şeftali püresi! Şeftali püresini yoğurt ile karıştırarak, yeni bir lezzet elde edebilirsiniz. Bebeğiniz bu tadı çok sevecektir.
Armut Püresi (6+Ay)
Lif açısından oldukça zengin, sulu yapısı ile bebeğinizin damak tadına hitap edecek armut, diğer meyvelere göre biraz sert olduğu için, blendırda iyice püre kıvamına getirilmelidir.
Avokado Püresi ( 6+Ay)
Avokado, içerisinde bulunan yoğun Omega 3 ve diğer besleyici yağlar sayesinde, her yaştan insanın tüketmesi gereken, çok faydalı bir meyvedir. Avokado yumuşak ve kremsi yapısıyla çok kolay püre haline getirilir. Tek başına tadı çok lezzetli olmayabilir, bu nedenle bebeklerinize vermeden önce muz püresi ile karıştırabilirsiniz.
Yaban Mersini Püresi (8+Ay)
Mineral ve vitaminlerce oldukça zengin olan yaban mersini, antioksidan özelliği sayesinde vücuttaki toksinlerin atılmasına da yardımcı olur. Kolayca püre haline getirebilir, diğer meyve püreleri ile karıştırarak farklı bir lezzet elde edebilirsiniz.
Mango Püresi (10+Ay)
Bu sulu ve tatlı tropikal meyve, A vitamini açısından oldukça zengindir ve püre haline getirilmesi oldukça kolaydır. Mango püresi de yoğurtla birlikte güzel bir karışım oluşturur.

Post Author: ibsfuar