Hamilelikte Stres ile Başa Çıkmak!

Stresi Azaltmak için
Hamileliğiniz sırasında stres siz ve bebeğiniz için iyi değildir. Kaygı duygularını artırabilir ve uyku ve iştahınızı etkileyebilir. Hamileliğinizde hafta hafta nelerle karşılaşacağınıza dair daha fazla bilgi sahibi olmak, stresinizin azalmasına yardımcı olabilir. Ayrıca haftada birkaç kez egzersiz gibi stresi azaltmak için birkaç basit önlem büyük etki yaratabilir.
Stresi Yok Etmek
Hamilelik stresli bir dönem olabilir ve hamilelik sırasında çok farklı duygular yaşayabilirsiniz. Hamilelik stresi uykusuzluk, baş ağrısı, iştahsızlık veya aşırı yeme gibi belirtilere neden oluyorsa rahatlama ve gevşeme yolları bulmanız gerekebilir.
Bu adımları deneyin:
• Hamileliğiniz sırasında duygularınız hakkında birisiyle konuşun. Bazen sadece bir şeyleri bir arkadaş veya partner ile konuşmak bile yardımcı olabilir
• Haftada birkaç kez yürüyüşe çıkın. Egzersiz stresi azaltır.
• Stresi azaltmak için köpüklü, sıcak bir banyo yapın ve yatıştırıcı müzik dinleyin.
• Meditasyon gibi bir gevşeme tekniği öğrenin. Bu hem zihninizi açmaya ve bedeninizi sakinleştirmeye hem de gebelik sırasında duygularınızı daha iyi tanımanıza yardımcı olacaktır. Sağlıklı bir gebelik diliyoruz!
• Günlük hayatınızı değerlendirin ve neleri iyileştirebileceğinizi inceleyin. Çalışma saatlerinizi azaltabilir misiniz? Evde biraz yardım alabilir misiniz? Bazı şeyler doğumdan sonraya ertelenebilir mi?

Post Author: ibsfuar